Pomysł na ułamki dziesiętne w klasie 4

ZAKUPY 4 KL.png

Na początek lekcji przypominamy uczniom jakie zasady obowiązują przy dodawaniu pisemnym ułamków dziesiętnych. Następnie dajemy im listę zakupów oraz ceny produktów. 🙂 Możemy podzielić klasę na grupy.

Uczniowie mogą wykorzystać różne strategie wykonania tego zadania. Mogą sumować po dwa, albo i więcej składników.

Po sprawdzeniu łącznej sumy u wszystkich uczniów prosimy, aby każdy samodzielnie przygotował (ułożył) 3 zadania.

Można wykorzystać do tego oczywiście gazetkę z dowolnego sklepu. Ja wykorzystałam jednak przygotowane „zakupy” z innego zadania. 🙂

 

pdf:

ZAKUPY 4 KL (1)

Dodaj komentarz

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Do góry ↑